Кошик
77 відгуків
  • LineWood
  • Статті
  • СВОЙСТВА ОПРЕДЕЛЯЮЩИЕ ВНЕШНИЙ ВИД ДРЕВЕСИНЫ :

СВОЙСТВА ОПРЕДЕЛЯЮЩИЕ ВНЕШНИЙ ВИД ДРЕВЕСИНЫ :

СВОЙСТВА ОПРЕДЕЛЯЮЩИЕ ВНЕШНИЙ ВИД ДРЕВЕСИНЫ :

20.05.17

ЦВЕТ зависит от породы, возраста, района и условий произрастания и состояния (наличия пороков) древесины. Древесина может иметь различные оттенки. Например, дуб насчитывает до 20 цветовых оттенков, а орех — до 40. Цвет учитывается в производстве мебели и художественных работах. 
БЛЕСК зависит от плотности, количества и размеров сердцевинных лучей и плоскости разреза. Красивым блеском обладают дуб, бук, ильм, клен и другие древесные породы. К потере блеска приводит загнивание. Блеск древесины учитывается при изготовлении изделий без подкраски. 
ЗАПАХ залежить від вмісту в деревині смолистої эфирового олії, дубильних і ароматичних речовин. Найбільш сильним запахом володіють дерева хвойних порід (сосна, кедр), що містять смолу, з листяних — дуб. Ураження грибами, а також загнивання і тривале зберігання викликають вивітрюванню ароматичних речовин і втрату природного запаху. Запах деревини враховується при виготовленні тари під харчові продукти. Для цієї мети застосовують в основному деревину липи і тополі, яка не має запаху.
ТЕКСТУРА — природний малюнок, одержуваний на поверхні деревини внаслідок перерізання її волокон, річних шарів і серцевинних променів. Характер малюнка залежить від напрямку розрізу, розташування волокон, розміру серцевинних променів, ширини річних шарів і відмінностей в забарвленні між ранньою та пізньою деревиною. Деревину з красивою текстурою мають дуб, ясен, горіх, червоне дерево. Хімічні забарвлення та грибні ураження викликають зміну цього властивості. Текстура деревини має істотне значення при виготовленні меблів і в художніх роботах.